Pralnia DPF

Objawy zapchanego filtra DPF

Zapchany DPF

Objawy zapchanego DPF są przeważnie związane z obniżeniem osiągów samochodu. Nieudane dopalenia cząstek stałych skutkują odkładaniem się złogów we wnętrzu odpowiedzialnego za ich spalanie podzespołu. Czy można jeździć autem z filtrem wymagającym gruntownej regeneracji? Jak rozpoznać zapchany DPF? Zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat!

W większości pojazdów wyposażonych we wspomniany system przy jego nieprawidłowym działaniu komputer pokładowy wskazuje kierowcy konieczność przeprowadzenia serwisu. Wiąże się to z wyświetleniem specjalnej kontrolki na desce rozdzielczej. Zapchany DPF to jednak również objawy odczuwalne w trakcie samej jazdy. Najczęstszym z nich jest utrata mocy. Silnik przy zabrudzonym filtrze ma problemy z efektywnym odprowadzaniem spalin, co skutkuje obniżeniem jakości pracy jednostki napędowej.

Czy można jeździć autem z takim defektem?

Niesie to za sobą wiele problemów, dlatego warto zdecydować się na pomoc fachowców. Przede wszystkim zwiększa się zużycie paliwa. Kłopotliwe jest też podwyższenie stanu oleju w silniku, mogące doprowadzić do poważnych usterek. Objawem zapełnienia filtra jest również częste przechodzenie pojazdu w tzw. tryb awaryjny lub serwisowy. Samochód może nawet zgasnąć w momencie jazdy, co na drodze może być niebezpieczne. Należy zatem podjąć szybkie działania, gdy w aucie zapcha się filtr DPF.

Czy można jeździć bez jego regeneracji?

Jako doświadczeni w tym zakresie eksperci, zdecydowanie odradzamy kontynuowanie eksploatacji pojazdu. Najlepszym rozwiązaniem przy występowaniu wspomnianych objawów jest wymontowanie podzespołu i przesłanie go do naszego zakładu. Można nam też powierzyć samochód – sami zadbamy o wyjęcie części, przeprowadzimy diagnostykę komputerową i odczytamy wszelkie błędy przekazywane przez sterownik silnika. Jeśli więc Twoje auto ma wyraźnie obniżoną moc, na desce rozdzielczej pojawiają się komunikaty o zapchanym filtrze DPF, a przy przyspieszaniu pojawia się chmura czarnego dymu – skontaktuj się z nami i postaw na profesjonalną regenerację tego komponentu!

Podziel się

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.